De grote verhuisdag: de nieuwe Clubshack is betrokken
Het is vandaag miezerig maar warm, het is bewolkt maar droog. Het is nog vroeg deze zaterdag. Sommigen worden wakker van de wekker, anderen waren al voor het alarm opgestaan en laten thuis de eerste koffieronde langskomen. Het is zaterdag 9 november, het is verhuisdag van de VRZA afdeling Zuid West Nederland.
Het is half negen als Karin PA2KM en Wijnand PA3HFJ thuis vertrekken. Gereedschap en spullen voor de lunch liggen achterin. Diezelfde tijd vertrekt Michel PD4AVO thuis met handschoenen, een kort draaiboek en een sleutelbos voor de poort van de PSD-locatie. Het is de laatste keer dat we aan de Prins Hendrikweg zullen zijn want we nemen na ruim 18 jaar afscheid van ons onderkomen aan de Binnenhaven in Vlissingen. Het grote hek en de deuren worden alvast geopend voor straks.

Vanaf negen uur druppelen de mensen binnen die vandaag gaan helpen om te verhuizen. Koffie en thee staan gereed. Zij die voor de eerste keer binnenlopen kijken hun ogen uit naar de inmiddels twee (deels) ingerichte lokalen die we als afdeling mogen gebruiken van de Hoge School Zeeland. In de kantine- en leslokaal staan wat dozen en kratten maar ook ‘iets’ onder een groot kleed. Het blijkt een nieuw keukenblok te zijn, wat gisteren door Karin en Michel nét buiten de provincie is opgehaald. Het heeft een mooi keukenblad evenals een spoelbak en drie bovenkasten. Een mooie aanwinst om op onze nieuwe locatie van start te gaan.
Koffie en briefing
Na de eerste koffieronde én de korte briefing starten de teams met de werkzaamheden. Wim PA0WDZ en Piet PA0CWF rijden met de grote bus heen- en weer die Wim vandaag ter beschikking heeft gesteld. Vanaf de oude locatie zullen Serge PD5SH, Peter PA11578, Johan PE1RHC, Harry PA1HGM en Marc PH9MV assisteren bij het leeghalen van de shack en het laden van de bus.
Tegelijkertijd starten op de nieuwe locatie Jeroen PE1MWB, Wijnand PA3HFJ en Rudi (HZ) met de definitieve inrichting van het radio- en elektronica lokaal. Gebonk is even nodig om de elektronicatafel deels te demonteren en her in te richten, maar daarna staat deze tafel voor de komende jaren als een rots in de branding. Spullen uit dozen en kratten krijgen een nieuwe plaats in de kasten en op de elektronicatafels.
Robert PA3GEO en Karin PA2KM starten met het uitpakken van de dozen en het inrichten van de kasten in de kantine- en leslokaal. Daar staat ook de inmiddels gevulde Junk-Box, die altijd aandacht krijgt tijdens de maandelijkse Techno-avond, iedere derde woensdagavond vanaf 19:30 uur.
Stoep- en rubberen tegels
Bram PD1ABK en Michel PD4AVO verlaten al snel de oude locatie om bij een lokale groothandel enkele grote betonnen stoeptegels en bijhorende rubber tegels af te halen. Bij terugkomst aan de Edisonweg staat de ladder al snel tegen het gebouw aan. Nog voor het begin van de middag staat een nieuwe tegelvoet boven op het dak, even later mede met hulp van Serge voorzien van een antenne voor VHF en UHF. De kop is eraf, we zijn nu ook voor de vaste bezoekers vanaf de openbare weg vindbaar, waaronder Danny PA3BLI die het team van Wijnand en Jeroen komt assisteren.

Nadat de grote spullen met de bus zijn verhuisd breekt ook de lunch aan, verzorgt door Karin, Marc en Robert. Marc blijkt een goede verdeler van de soepballetjes te zijn, dat onthouden we voor de volgende keer. De uitgekozen eiersalade van Robert blijkt óók een succes. Het is nog even passen en meten met de indeling maar als later deze maand de keuken op zijn plek staat, is er voldoende ruimte om ruim 20 mensen te huisvesten. De broodjes, soep, melk en mandarijnen blijken een welkome lunch, daarna breekt het tweede deel van de dag aan.
Overtollige materialen worden naar de milieustraat afgevoerd. Harry heeft contact met de man van de kringloop die overtollige, maar nog te gebruiken spullen, zelf komt ophalen. Op deze manier komt de oude locatie helemaal leeg te staan. Wanneer Wim en Piet terugkomen van de milieustraat worden zij ontzettend bedankt voor hun inzet en fijne samenwerking. Dat is dan ook het moment dat Harry, samen met een bezem, een laatste check doet op de oude locatie, waarna Wijnand en Michel nog een laatste keer rondkijken in de grote loods en daarna alle deuren en het grote hek voor een laatste keer afsluiten.
In de tussentijd is de afwas gedaan, is het rek in het opberghok geplaatst, zijn alle dozen en kratten geleegd (de kasten gevuld), heeft Rudi (conciërge bij de HZ, deelnemer aan de N-cursus in Wilhelminadorp én nauw betrokken bij onze vereniging) de Junk-Box kunnen aanvullen en facilitaire ondersteuning kunnen gegeven.
Vandaag kwamen o.a. Martin PE9TIG, Leendert PA0LCC, Ary PA0ALV en Huib PD0RLX op eigen gelegenheid de route naar de nieuwe locatie testen. Het blijkt dat de fiets toch een favoriet vervoersmiddel is naar de Edisonweg.
Verhuizing vlot verlopen
Nadat de hal weer leeg is, alle lokalen zijn opgeruimd en we denken dat we klaar zijn voor vandaag, loopt de koffie nog één keer door om met de nog aanwezigen aan tafel terug te blikken op deze vlot verlopen verhuisdag. Dank voor ieders hulp vandaag! Ook een dankwoord aan zij die in het voortraject hebben geholpen. Dank ook aan anderen die eerder hadden aangegeven om ons vandaag te willen helpen. Omdat al in de herfstvakantie alle dozen, kratten en andere spullen waren verhuisd, konden we vandaag volstaan met hulp van de 15 aanwezige luister- en zendamateurs. Er komen gelukkig nog andere momenten waar we graag de hulp vragen van hen die op ieders gebied de juiste knowhow hebben, en waar we dan ook graag gebruik van maken!
Benieuwd naar onze nieuwe locatie? Wees welkom op zondag 17 november tijdens de jaarlijkse VRZA QSO-party van 13 tot 16 uur waar PI4ZWN zoals altijd ook QRV zal zijn. Woensdag 20 november is de eerstkomende Techno-avond vanaf 19:30 uur.
Abonneer je – mocht je hem nog niet ontvangen – op onze Nieuwsbrief voor updates en het laatste nieuws. Binnenkort versturen we hiermee ook de nieuwe routebeschrijving. Foto’s van de verhuizing zijn toegevoegd aan het Fotoboek.

Beste vrienden
De verhuizing was een groot succes en erg leuk. Iedereen was in een goede stemming en iedereen vond een taak die hij perfect konden uitvoeren. We waren dus snel klaar. Heel veel dank aan Michel, die alles zo goed heeft georganiseerd op de achtergrond. En wat is er leuker dan na afloop rond de tafel te zitten en te genieten van heerlijke broodjes, warme koffie en soep? Alles was perfect voorbereid en aangeboden door Karin. We hebben veel gelachen en niet gevloekt. We zijn zo’n geweldig team. Heel erg bedankt, dat ik erbij mocht zijn, Peter
Ziet er prima uit daar! Succes met de nieuwe clubshack. Komen binnenkort wel weer eens buurten.
Gefeliciteerd met jullie nieuwe shack/onderkomen.
73 & 88 van Matthé PD1AJZ
Huisje wel te vree,
Ik wens jullie nog heel veel clubgenot op jullie nieuwe locatie toe!
En hou de VRZA-club hoog in het vaandel.
73′ 88 PD1SHE – Stephanie