Regio 44

Camping On The Air 2025

Gedurende het weekend van zaterdag 22 en zondag 23 maart is er weer een Camping On The Air, ook wel bekend als de COTA. Een grote verwarmde kantine met keuken, bar en toilet, een gezellig gezamenlijk warm diner op zaterdagavond, een groot leeg grasveld voor experimenten, tijd en ruimte voor onderling QSO, slaapgelegenheid onder de tafels.

Zomaar wat ingrediënten die gedurende het weekend aanwezig zijn op het jaarlijks COTA uitje bij de familie Dekker (camping Buitenhof) gelegen aan de Dekkersweg in Lewedorp

Gezamenlijk vertrek

We verzamelen zaterdagochtend 22 maart vanaf 08.45u op de parking Mortiere voor de grote Blokker. De deelnemers die al vroeg op weg gaan, rijden om 09.00u achter elkaar aan richting Lewedorp. Regionaal inpraat 438.4375 MHz (repeater PI2VLI) & lokaal tijdens de COTA op 145.225 MHz.

Natuurlijk staat het een ieder vrij om later die ochtend te komen, of de middag en/of de avond, of zelfs zondag, waar we vanaf 09.00u vast weer wakker zijn om nieuwe gasten te ontvangen. Lunchpakket neem je zelf mee, diner doen we met de dan aanwezige deelnemers en gasten.

Tradities

Veel tradities zullen gedurende het weekend de revue passeren, zoals bepaalde samenkomsten die iets te maken hebben met een hapje en/of een drankje….. en heel veel meer! Koffie en thee is aanwezig, de rest neemt iedereen zelf mee. Verschillende kratten met coax, luister- en zendapparatuur, SDRplay- en SDR dongels, soldeerstations, Mini-Whipes, analysers, uitschuifbare mastjes, antennes, boodschappen etc. sieren de kantine en het grasveld buiten.

Het is ook een mooi moment om je eigen suitcase mee te nemen, deze ter plekke aan te passen en/of uit te breiden. Leuk voor latere momenten op bijvoorbeeld Oranjeplaat. Blijf je ook slapen ? Dan is een luchtbed, slaapzak, toilettas, kussen en eieren handig om mee te nemen.

Voortzetting South-West-Enigma-day

Zondag 23 maart zal ook dit jaar in het teken staan van de Enigma. Want inmiddels zijn we met een flink aantal Enigma-E bezitters. Er zijn er nu meer dan 2300 verkocht, waarvan ca. 800 in Nederland en binnen dat deel zijn er minimaal 25 in Zeeland verkocht. Vorig jaar hebben we dit in een eerste kleine opzet gedaan tijdens de Camping on the Air toen de eerste exemplaren net klaar waren en dat was een dusdanig succes, dat we het graag in 2025 herhalen.

Wat gaan we zondag 23 maart doen tijdens de South-West-Enigma-day?

  • Inloop vanaf 10.00u uur, aanvang 11.00u
  • Kennismaken voor zover we elkaar nog niet kennen
  • Enigma gluren (een vrij bekend begrip binnen Landrover rijders maar dan betreft het de term “motorkap gluren”, niet te verwarren met “brommers kieken”)
  • Breng je eigen Enigma-E (een echte Enigma of een 3D geprinte uitvoering mag natuurlijk ook) en het codeboek 2025 mee.
  • Lunch tussen de middag; wij zorgen voor een broodje met soep en uiteraard is er volop koffie en thee (denk aan een mok)
  • Hulp als je nog problemen hebt met de assemblage van je Enigma
  • Hands-on training als je nog niet helemaal zeker bent van de manier van instellen. Neem je bouwhandboek en “Handleiding berichten Enigma” mee.
  • Gezamenlijk ontcijferen van een bericht.
  • Vertrek rond 15.00u, dan kunnen wij daarna de locatie weer opruimen.

Deelnemers / bezoekers betalen net als vorig jaar per dag 5 euro voor koffie / thee / bezoek. VERON WAL en VRZA ZWN vullen de onkosten aan.

Meer informatie over de COTA is te verkrijgen bij Michel PD4AVO. Meer informatie over de South-West-Enigma-day is te verkrijgen bij onze Regionaal Enigma Coördinator Dan PA1FZH.

pd4avo

Michel heeft zich in het verleden op allerlei gebieden ingezet voor de afdeling, zowel in bestuursfuncties als bij de organisatie van activiteiten. Sinds 2020 is hij weer lid van het afdelingsbestuur, deze keer in de rol van secretaris.

Een gedachte over “Camping On The Air 2025

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *