Regio 44

Velddagweekend 2025 met extra dag

Binnenkort houden VRZA ZWN en VERON WAL weer hun gezamenlijke Velddagweekend op de beproefde locatie, n.l. Camping Buitenhof te Lewedorp. Omdat het in het Pinksterweekend valt (6 – 9 juni) hebben we hierdoor een dag extra tot onze beschikking om met radio in het veld bezig te zijn.

Het is een beproefd concept: er zijn wederom 3 plaatsen op de camping gereserveerd waar de inmiddels wel bekende kampeermiddelen worden opgezet, en waar dagelijks de diverse bezoekers welkom zijn om met veldradio bezig te zijn. En er is vast nog wel een plaatsje voor een kleine tent erbij voor de liefhebbers. Mocht je dat willen, laat het dan wel even weten. Voor grotere tenten e.d. moet je zelf iets zien te regelen met de campingbeheerder.

Velddagcontest

Vorig jaar maakten we al melding van het feit dat de Veron VHF/UHF velddagcontest niet langer georganiseerd zou worden en dat er nu een HF mixed mode velddagcontest zou komen. Maar blijkbaar was er toch behoefte om iets op hogere frequenties te doen want dit jaar zal er weer een VHF velddagcontest naast de HF-editie zijn, alleen 2 meter dus.

Het is in ieder geval een leuke manier om je portable setup eens goed te testen. Wil je meer weten over de contest en wellicht meedoen, lees dan vooral het contestreglement en kom naar de velddagen! Het is sowieso een locatie die bij uitstek geschikt is om met antennes aan de gang te gaan waarbij vele jaren aan ervaring aanwezig is om je met raad en daad bij te staan.

De regeltjes en aandachtspunten…

Bij een activiteit als deze horen natuurlijk ook wat regeltjes, aandachtspunten, of hoe je het ook maar wilt noemen. De regelmatige velddagbezoeker kent ze natuurlijk uit het hoofd, maar voor de zekerheid melden we ze hieronder toch maar zodat niemand kan zeggen; dat wist ik niet!

  • Kom je op bezoek, neem dan minstens een stoeltje en een mok mee.
  • Het WAT is dit weekend uiteraard met een delegatie aanwezig, het WAT-tarief is dus vermeldenswaardig en bestaat uit bier en nootjes, dit in ruil voor schier oneindige kennis op antennegebied!
  • Specifieke wensen of hulp nodig? Laat het dan wel tijdig weten zodat er indien nodig voorbereidingen kunnen worden getroffen.
  • De inpraatfrequentie is 145.225 MHz, maar soms zijn we even niet in de buurt van de vaste set, dus roep dan later nogmaals. Ook de 70cm repeater te Vlissingen zal meestal wel bij een van de deelnemers standby staan.
  • Bezoekers worden verzocht hun voertuigen bij de loods te laten staan om het grasveld en de antennes te sparen.
  • Antenne analysers, SWR meters tot 450 MHz en standaard lengte coaxkabel zijn aanwezig.
  • Sets van 160 meter – 70 cm (incl. 4 meter) zijn aanwezig.
  • Sets, antennes en SWR meter voor 23 en 13 cm worden alleen op verzoek meegenomen, laat van tevoren even weten als je hiermee wilt experimenteren.

De VERON afdeling Walcheren en de VRZA afdeling Zuid-West Nederland betalen de kosten voor de niet-overnachtende bezoekers.

Tot slot de samenvatting:

Wanneer      : vrijdagmiddag 6 juni - maandagmiddag 9 juni (Pinksterweekend)
Waar        : Minicamping Buitenhof, Dekkersweg 5 in Lewedorp
Inpraatfreq. : 145.225 MHz en 70cm repeater Vlissingen
Meer info : mail Wijnand PA3HFJ.

pa3hfj

Wijnand PA3HFJ is de webmaster van www.pi4zwn.nl en als zodanig verantwoordelijk voor zowel het technisch functioneren van de site als de inhoud. Tevens is hij namens het DQB sub-QSL-manager voor Regio 44. Daarnaast is hij betrokken bij de organisatie van vele activiteiten.

Een gedachte over “Velddagweekend 2025 met extra dag

  • Wellicht komen wij / ik zoals vorig jaar op bezoek maar hopelijk wel als PA/ON4CW/M in telegrafie wel te verstaan

    Beantwoorden

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *